8.08.2017

Smt Send Data

 

 

Smt Send Data Nexsus model cihazlarin kayit ettigi verileri Sql Server Veritabanlarina aktarma islemini yapmaktadir. Bu islemi yaparken 3 sekilde yapabilir. Manuel Veri Aktarma Lokasyon Servisi Ile Veri Aktarma Tarih Servisi Ile Veri Aktarma


Manuel veri aktarmada kullanicinin seçtigi dosya otomatik olarak sql server veritabanina aktarilabilir.Lokasyon servisinde daha önceden eklenmis olan lokasyon listesinde eklenmis olan lokasyonlarin otomatik veri aktarma ayarlari aktif durumda olanlarin tümünü saat basi kontrol ederek aktarma yapmaktadir.

Tarih bazli servislerde bir servis noktasi olusturulur bu servis noktasi istenirse tek bir defalik çalisabilir yada bir zaman döngüsü halinde çalisabilir.

Zaman döngüsü saatlik , günlük , haftalik ve aylik olarak çalismaktadir. Belirlenen döngü çerçevesinde kendini öteler.

Örnek saatlik bir döngü yapildiginda saat 5 de çalisacak bir servis bu saatde çalistiginda kendini 1 saat ileriye öteler. Burada servisin öteleme ayari saat ve degeri 1 dir. Istenirse deger degistirilebilir örnek degeri 2 yaparsak 5 te servis çalistiginda kendini 2 saat öteler.

Smt Send data ayni zamanda verileri raporlama imkani sunar. Veriler istenildigi gibi filtrelerden ve tarih araliklarinda geçirilerek sadece istenen veriye ulasilir. 

Smt Send Data veri tasima kolayligini beraberinde getirir. Bir çok seçkin formata olusturdugunuz filtreleme sonucundaki verileri dönüstütürebilir.